Wodospad Milonas

data_2019-05-06 18:50:36 2019-05-06 18:50:36

W czasie naszego zeszłorocznego pobytu na Krecie mieliśmy zaplanowany wypad do wodospadu Milonas (Μυλωνά). Niestety wyjątkowo sucha ubiegłoroczna wiosna spowodowała, że w okresie letnim miejsce to bardzo szybko wyschło. W czasie gdyby byliśmy tam po wodospadzie pozostało jedynie wielkie oczko błotnistej wody zgromadzonej tuż pod skalną ścianą. Z tym większą przyjemnością oglądaliśmy film Giannisa Psaroudakisa, na którym można zobaczyć jak miejsce to wygląda w czasie tegorocznej wyjątkowo mokrej wiosny. Obficie spływająca woda wygląda niezwykle malowniczo i nadaje wodospadowi Milonas bardzo wyjątkowy wygląd.

Jeśli w tej chwili przebywacie w rejonie południowo wschodniej Krety to zachęcamy Was do spaceru po szlaku prowadzącym do wodospadu Milonas. Jest on stosunkowo łatwy, a jego przejście nie powinno nastręczać trudności nawet dla mniej zaprawionych piechurów.

Poniżej możecie zobaczyć nasze zdjęcie wodospadu Milonas bez wody.

Wodospad Milonas

Gosia i Piotrek,  data_2019-05-06 18:50:36 2019-05-06 18:50:36
Średnia: 0
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Iggy Hop
2019-05-06 17:12:48

Tadeusz Staniul zobacz

Jola Ostraszewska
2019-05-06 19:56:06

Jutro sprawdzę !!!

 gość}
gość PiotrWie
2019-05-07 11:30:24

Też go wyraźnie zafascynowała kaskada po lewej od wodospadu. Ciekawe czy wyszedł na górę by zobaczyć skąd się zaczyna.

Piotrek | www.crete.pl
Piotrek | www.crete.pl
2019-05-07 16:42:12

No właśnie niestety na filmie nie widać nic więcej poza głównym wodospadem. Osobiście bardzo żałuje, że nasz wakacyjny wypad zakończył się podziwianiem suchego Milonas. No nic może kiedyś "poprawimy" z Gosią ten wypad.

 gość}
gość PiotrWie
2019-05-07 18:59:59

Piotrze, to co widać od 25 do 60 sekundy to nie jest główny wodospad Milonas - to jest boczny kaskadowy wodospad. Szczególnie widać po 50 sekundzie. Jak skopiuje zdjęcia z aparatu to przyślę Ci zdjęcie z oboma - na przysłanym z Krety zdjęciu z telefonu tak dobrze tego nie widać.

Piotrek | www.crete.pl
Piotrek | www.crete.pl
2019-05-08 19:20:57

Tak, tak - Piotr - domyśliłem się, że te widoczne na filmie to są dokładnie te same, które przesłałeś mi na zdjęciu.

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10156188743597551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

gość PiotrWie  Wczoraj zaczęło przybywać ludzi na wyspie, dziś ( czwartek) przybyło wyraźnie więcej - przyjechali Grecy na święta. Zobaczymy na jak długo.
 Vai, zapraszam
gość PiotrWie  My lecieliśmy ( co prawda 10 kwietnia, więc 9 dni przed Wielkanocą ) z Aten na Paros i w samolocie było zdecydowanie poniżej połowy miejsc zajęte. Na dzień dzisiejszy jest bardzo mało ludzi - co nas bardzo cieszy. Ponieważ planujemy pozostać na Cykladach do 4 czerwca zobaczymy kiedy ilość turystów zacznie narastać.
 
 
 
gość zecia  Moussaka to greckie danie, które zawsze mnie urzeka swoim smakiem. Robię ją z bakłażanem, mieloną wołowiną, ziemniakami i kremowym beszamelem. Bakłażana smażę na oliwie, mięso doprawiam cynamonem i pomidorami – aromat roznosi się po kuchni. Układam warstwy i zapiekam, aż wierzch jest złocisty – wygląda jak z obrazka. Dla nas wrzucam odrobinę ostrej papryki – polski sznyt dla wyrazistości. (...)
CRETE Copyright © 2009-25 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera