Serwis wymaga plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
Rada miasta Malia na czele z burmistrzem Kostas Lagoudakis wypowiedziała się negatywnie na temat propozycji ulokowania w okolicach Stalidy (Stalis, gr. Σταλίδα) dwóch kamieniołomów. Był to wyraźny sprzeciw wobec działań prefektury w Heraklionie, w której planach pojawiły się właśnie te propozycje. Proponowane lokalizacje kopalni na pewno zagroziłyby dalszemu rozwojowi przemysłu turystycznego w tym rejonie. Swoje duże obawy w tym względzie wyraził burmistrz Malii, który powiedział, że planowane kamieniołomy "podważają naszą przyszłość w turystyce i będą stanowić istotne zagrożenie dla istniejącej i planowanej infrastruktury" obsługującej ten sektor.
Stalida to miejscowość, która obecnie jest jednym z prężniej rozwijających się ośrodków wypoczynkowych. Obecna baza hotelarska tego małego miasteczka to przeszło 8 tysięcy miejsc noclegowych. Urzędnicy z prefektury w Heraklionie powinni chyba jeszcze raz rozważyć, które projekty powinny być priorytetowe oraz jakie z nich mają pozytywny wpływ na rozwój tego regionu Krety.
gość PiotrWie Wczoraj zaczęło przybywać ludzi na wyspie, dziś ( czwartek) przybyło wyraźnie więcej - przyjechali Grecy na święta. Zobaczymy na jak długo.
gość PiotrWie My lecieliśmy ( co prawda 10 kwietnia, więc 9 dni przed Wielkanocą ) z Aten na Paros i w samolocie było zdecydowanie poniżej połowy miejsc zajęte. Na dzień dzisiejszy jest bardzo mało ludzi - co nas bardzo cieszy. Ponieważ planujemy pozostać na Cykladach do 4 czerwca zobaczymy kiedy ilość turystów zacznie narastać.
gość zecia Moussaka to greckie danie, które zawsze mnie urzeka swoim smakiem. Robię ją z bakłażanem, mieloną wołowiną, ziemniakami i kremowym beszamelem. Bakłażana smażę na oliwie, mięso doprawiam cynamonem i pomidorami – aromat roznosi się po kuchni. Układam warstwy i zapiekam, aż wierzch jest złocisty – wygląda jak z obrazka. Dla nas wrzucam odrobinę ostrej papryki – polski sznyt dla wyrazistości. (...)
Komentarze
Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz