Inauguracja sezonu masowej turystyki na Krecie

data_2014-04-01 19:24:19 2014-04-01 19:24:19

W ostatnią niedzielę na międzynarodowym lotnisku im. "Nikosa Kazantzakisa" w Heraklionie wylądowały pierwsze w tym roku samoloty obsługujące przeloty czarterowe. Krótko po godzinie 10 na lotnisku została obsłużona maszyna przewoźnika Germanwings. W hali przylotów zorganizowana została niewielka impreza, na której powitano pierwszych 150 zorganizowanych turystów przybywających z Niemiec. Tego samego dnia na lotnisku w Heraklionie wylądowały również dwie kolejne maszyny realizujące loty czarterowe (z Niemiec oraz z Londynu). Tym samym sezon turystyczny na Krecie można już oficjalnie uznać za w pełni otwarty.

Germanwings

Po tegorocznych bardzo udanych targach turystycznych w Berlinie (więcej w linku) oraz udanej przedsprzedaży wakacyjnych ofert wypoczynku na Krecie wielu lokalnych przedsiębiorców oraz lokalne władze pokładają dużą nadzieję w tegorocznym sezonie. Również władze portu lotniczego Heraklion mają nadzieję, że tegoroczne wakacje pozwolą na zwiększenie liczny turystów obsłużonych przez to lotnisko. George Pliakas, przedstawiciel kierownictwa lotniska, ma nadzieję "zamknąć" tegoroczny bilans sumy pasażerów z wynikiem dodatnim.

Polskie biura podróży sezon turystyczny na Krecie zainaugurują znacznie później. Pierwsze loty czarterowe na tę wyspę w większości przypadków realizowane są dopiero o miesiąc później w stosunku do naszych zachodnich sąsiadów. Polscy turyści otworzą sezon turystyczny na przełomie kwietnia i maja. Oczywiście znacznie wcześniej na Krecie pojawią się nasi rodacy, którzy zdecydują się na samodzielną organizację wypoczynku.

Niestety polskie otwarcie sezonu zbiega się z naszym tradycyjnym długim weekendem. Popularność tego terminu jest bardzo skrzętnie wykorzystywana przez touroperatorów, którzy zwiększają ceny wyjazdów realizowanych na przełomie kwietnia i maja. Jeśli myślicie o tym aby wyjechać na długi weekend na Kretę to polecamy Wam samodzielną organizację wyjazdu. W takim przypadku proponujemy Wam już w tej chwili pomyśleć o rezerwacji biletów lotniczych oraz noclegu.

Piotrek,  data_2014-04-01 19:24:19 2014-04-01 19:24:19
Średnia: 5
Liczba ocen: 1
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 5 na 5 (0) liczba ocen 1
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

gość PiotrWie  Wczoraj zaczęło przybywać ludzi na wyspie, dziś ( czwartek) przybyło wyraźnie więcej - przyjechali Grecy na święta. Zobaczymy na jak długo.
 Vai, zapraszam
gość PiotrWie  My lecieliśmy ( co prawda 10 kwietnia, więc 9 dni przed Wielkanocą ) z Aten na Paros i w samolocie było zdecydowanie poniżej połowy miejsc zajęte. Na dzień dzisiejszy jest bardzo mało ludzi - co nas bardzo cieszy. Ponieważ planujemy pozostać na Cykladach do 4 czerwca zobaczymy kiedy ilość turystów zacznie narastać.
 
 
 
gość zecia  Moussaka to greckie danie, które zawsze mnie urzeka swoim smakiem. Robię ją z bakłażanem, mieloną wołowiną, ziemniakami i kremowym beszamelem. Bakłażana smażę na oliwie, mięso doprawiam cynamonem i pomidorami – aromat roznosi się po kuchni. Układam warstwy i zapiekam, aż wierzch jest złocisty – wygląda jak z obrazka. Dla nas wrzucam odrobinę ostrej papryki – polski sznyt dla wyrazistości. (...)
CRETE Copyright © 2009-25 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera