Symboliczny początek sezonu turystycznego 2023 na Krecie zachodniej

data_2023-03-26 20:11:37 2023-03-26 20:11:37

Dzisiaj w niedzielny poranek w Chanii oficjalnie rozpoczęto sezon turystyczny 2023. Ten symboliczny początek wyznaczyły pierwsze samoloty zagraniczne tanich linii lotniczych, które o godzinie 10.30 wylądowały na lotnisku. Na ich pokładzie znajdowali się pierwsi goście z Danii oraz Niemiec. To jednak nie koniec, ponieważ dzisiaj na lotnisku Daskalogiannisa ma wylądować łącznie 9 samolotów. Oprócz wspomnianych lotów z Danii, Niemiec, samoloty przyleciały także z Francji, Cypru, Polski i Rumunii. Ostatnim wieczornym lotem przylecą goście z Wielkiej Brytanii. Kolejnych dwanaście przylotów z różnych europejskich krajów spodziewanych jest już jutro.

Samolot na Krecie - wysiadający pasażerowie

Pierwsi goście zamieszkają nie tylko w hotelach czy apartamentach Airbnb. Niektórzy pasażerowie tych lotów to również osoby posiadające swoje domy na Krecie. Wszyscy zgodnie twierdzą, że wybrali Kretę ponieważ jest tu wszystko co potrzeba do szczęścia: życzliwi ludzie, dobra pogoda oraz wyśmienite jedzenie.

Najbliższe dni przyniosą jeszcze większy wzrost liczby lotów, ponieważ w Grecji niebawem zacznie się przedświąteczna gorączka. Już teraz na wielu greckich wyspach liczba rezerwacji miejsc hotelowych oraz obiektach Airbnb na okres świąteczny sięga 80-95%. Oprócz odwiedzin bliskich, to również popularny czas na krótki wiosenny wypad. Branżowi przedsiębiorcy są pewni, że w niektórych destynacjach obłożenie sięgnie nawet 100%.

Hotel na Krecie - widok z balkonu

Warto szczególnie podkreślić rosnącą gwałtownie popularność Airbnb. Rok 2022 był najlepszy w historii, co również odczuli greccy hotelarze. Spora część ich dotychczasowych klientów wybrała tym razem inny rodzaj zakwaterowania. Pierwsze miesiące 2023 już pokazują, że popyt utrzymuje się również na wysokim poziomie. Najprawdopodobniej w jeszcze większym stopniu ograniczy to liczbę osób korzystających dotychczas z usług hoteli oraz pensjonatów.

Gosia,  data_2023-03-26 20:11:37 2023-03-26 20:11:37
Średnia: 0
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Marzena Bubiak
2023-03-26 18:48:31

Oki Oki będę za tydzień

2
Iwona Struzynska
2023-03-26 18:54:49

Anita Wasilke
2023-03-26 19:28:13

1
Marek A. Jarzębski
2023-03-26 19:48:24

Szczęściarze

1
Mariola Dudzinska
2023-03-26 19:52:11

Za tydzień do Polski

2
Wacław Karpiński
2023-03-27 04:56:41

Startujemy z Krakowa..

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/591835862990682

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

gość PiotrWie  Wczoraj zaczęło przybywać ludzi na wyspie, dziś ( czwartek) przybyło wyraźnie więcej - przyjechali Grecy na święta. Zobaczymy na jak długo.
 Vai, zapraszam
gość PiotrWie  My lecieliśmy ( co prawda 10 kwietnia, więc 9 dni przed Wielkanocą ) z Aten na Paros i w samolocie było zdecydowanie poniżej połowy miejsc zajęte. Na dzień dzisiejszy jest bardzo mało ludzi - co nas bardzo cieszy. Ponieważ planujemy pozostać na Cykladach do 4 czerwca zobaczymy kiedy ilość turystów zacznie narastać.
 
 
 
gość zecia  Moussaka to greckie danie, które zawsze mnie urzeka swoim smakiem. Robię ją z bakłażanem, mieloną wołowiną, ziemniakami i kremowym beszamelem. Bakłażana smażę na oliwie, mięso doprawiam cynamonem i pomidorami – aromat roznosi się po kuchni. Układam warstwy i zapiekam, aż wierzch jest złocisty – wygląda jak z obrazka. Dla nas wrzucam odrobinę ostrej papryki – polski sznyt dla wyrazistości. (...)
CRETE Copyright © 2009-25 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera