Serwis wymaga plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
Premier George Papandreou spotkał się z Premierem Polski Donaldem Tuskiem. Obaj przywódcy wyrazili swoje poparcie dla przystąpienia Turcji do Unii Europejskiej, pod warunkiem, że spełni ona wszystkie kryteria przystąpienia do UE. Jednym z ważnych postulatów (szczególnie dla Grecji) jest rozwiązanie problemu z Turecką Republiką Cypru Północnego, będącej oficjalnie częścią Cypru. Ta okupowana część wyspy jest nieuznawaną republiką na arenie międzynarodowej.
Odbyły się także polsko-greckie rozmowy plenarne. Głównymi tematami poruszonymi podczas spotkań były stosunki dwustronne oraz kwestie europejskie. Rozmowy dotyczyły również Traktatu z Lizbony, ochrony klimatu oraz wspólnego stanowiska UE na konferencji klimatycznej w Kopenhadze.
gość PiotrWie Wczoraj zaczęło przybywać ludzi na wyspie, dziś ( czwartek) przybyło wyraźnie więcej - przyjechali Grecy na święta. Zobaczymy na jak długo.
gość PiotrWie My lecieliśmy ( co prawda 10 kwietnia, więc 9 dni przed Wielkanocą ) z Aten na Paros i w samolocie było zdecydowanie poniżej połowy miejsc zajęte. Na dzień dzisiejszy jest bardzo mało ludzi - co nas bardzo cieszy. Ponieważ planujemy pozostać na Cykladach do 4 czerwca zobaczymy kiedy ilość turystów zacznie narastać.
gość zecia Moussaka to greckie danie, które zawsze mnie urzeka swoim smakiem. Robię ją z bakłażanem, mieloną wołowiną, ziemniakami i kremowym beszamelem. Bakłażana smażę na oliwie, mięso doprawiam cynamonem i pomidorami – aromat roznosi się po kuchni. Układam warstwy i zapiekam, aż wierzch jest złocisty – wygląda jak z obrazka. Dla nas wrzucam odrobinę ostrej papryki – polski sznyt dla wyrazistości. (...)
Komentarze
Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz