Bunt mieszkańców Agia Roumeli

data_2021-08-15 20:31:22 2021-08-15 20:31:22

Jak zapewne wiecie wąwóz Samaria został zamknięty 31 lipca ze względu na bardzo wysokie zagrożenie pożarowe, jakie zostało spowodowane długotrwałą falą upałów. W zeszły czwartek poinformowano, że zamknięcie Samarii ulega przedłużeniu aż do 20 sierpnia. Decyzja ta spowodowała ostrą reakcję mieszkańców wioski Agia Roumeli, która znajduje się na końcu ścieżki wiodącej przez wąwóz.

Bunt mieszkańców Agia Roumeli

Początkowo protestowali oni przeciwko przedłużającemu się zamknięciu Samarii, ponieważ ten popularny szlak jest źródłem utrzymania dla mieszkańców wioski. A tymczasem w środku szczytu popularności Samaria jest wyłączona z ruchu od ponad 2 tygodni. W tym celu wysłali oficjalne pismo do wiceministra ochrony ludności Nikosa Hardaliasa. Argumentują w nim, że trasa wąwozu jest stale monitorowana przez leśników i strażaków, a ryzyko wystąpienia pożaru w tym rejonie jest niskie. Mieszkańcy wioski kolejny rok z rzędu ponoszą straty finansowe co sprawia, że ich przedsiębiorstwa są zagrożone upadkiem. Mieszkańców wioski poparł także burmistrz gminy Platanias, który podkreśla, że aktualne warunki pogodowe nie uzasadniają przedłużającego się zakazu wstępu na teren tego parku narodowego, a dodatkowo decyzja ta tworzy negatywny wizerunek tego regionu.

Mieszkańcy wioski otwierają wąwóz

To co jest najciekawsze w tej historii pozostawiliśmy na koniec. Otóż mieszkańcy Agia Roumeli samowolnie otworzyli południowe wejście na teren wąwozu i udostępnili turystom dwa kilometry trasy do Żelaznych Wrót. Dodatkowo w tym czasie turyści mogą wejść na teren Parku bez ponoszenia opłat za bilety wstępu. Informację o tym zamieścili na oficjalnym profilu Agia Roumeli Sfakia.

Gosia,  data_2021-08-15 20:31:22 2021-08-15 20:31:22
Średnia: 5
Liczba ocen: 2
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 5 na 5 (0) liczba ocen 2
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10158127298807551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

gość PiotrWie  Wczoraj zaczęło przybywać ludzi na wyspie, dziś ( czwartek) przybyło wyraźnie więcej - przyjechali Grecy na święta. Zobaczymy na jak długo.
 Vai, zapraszam
gość PiotrWie  My lecieliśmy ( co prawda 10 kwietnia, więc 9 dni przed Wielkanocą ) z Aten na Paros i w samolocie było zdecydowanie poniżej połowy miejsc zajęte. Na dzień dzisiejszy jest bardzo mało ludzi - co nas bardzo cieszy. Ponieważ planujemy pozostać na Cykladach do 4 czerwca zobaczymy kiedy ilość turystów zacznie narastać.
 
 
 
gość zecia  Moussaka to greckie danie, które zawsze mnie urzeka swoim smakiem. Robię ją z bakłażanem, mieloną wołowiną, ziemniakami i kremowym beszamelem. Bakłażana smażę na oliwie, mięso doprawiam cynamonem i pomidorami – aromat roznosi się po kuchni. Układam warstwy i zapiekam, aż wierzch jest złocisty – wygląda jak z obrazka. Dla nas wrzucam odrobinę ostrej papryki – polski sznyt dla wyrazistości. (...)
CRETE Copyright © 2009-25 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera